PENDİK KENT KONSEYİ’NİN 2016 YILI 2. OLAĞAN KONGRESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN SEÇİMLİ TOPLANTIDA SÜLEYMAN YILMAZ YENİ BAŞKAN OLDU. KONGREDE AYRICA 3 PROJENİN ONAYLANARAK BELEDİYE MECLİSİNE SUNULMASINA KARAR VERİLDİ.

Pendik Kent Konseyi’nin 2016 yılı 2. Olağan Kongresi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Aynı zamanda kongrede başkanlık seçimi yapıldı. Süleyman Yılmaz’ın tek aday olduğu kongrede mevcut Başkan Ayşenur Türkay, başkanlık için yeniden aday olmadı. Konseyin önerdiği Süleyman Yılmaz, salt çoğunluğu sağlayarak eski Başkan Ayşenur Türkay’dan koltuğu devraldı. Yeni Başkan Yılmaz, önümüzdeki günlerde tüm Pendik ve Pendikliler için tüm gayretleriyle çalışmalara devam edeceklerini belirtirken eski başkan ve yönetimine teşekkür etti.

 

“BİZLER HEDEFLERİ ORTAK İKİ AYRI YAPIYIZ”

Kongreye katılan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, kente hizmet vermek ve katkı sağlamak adına konseyin çok önemli işler ortaya koyduğunu ifade etti. Belediye ile konseyin iki ayrı yapı olduklarını, kent için birlikte gayret gösterdiklerini dile getiren Başkan Şahin: “Bizler hedefleri ortak iki ayrı yapıyız. Yaşadığımız şehre değer katma arzusundayız. Burası kente hizmet vermek ve değer katmak adına fırsat oluşturan bir platform. Ayşenur Hanım, görevleri süresince güzel işler ortaya koydu. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Şahin, daha sonra Türkay’a katkılarından dolayı hediye ve plaket takdim etti.

 

“BİZİM BÜTÇE SIKINTIMIZ HİÇ OLMADI”

Görevi devreden eski Başkan Ayşenur Türkay, konsey yönetiminin 2016 yılında yaptığı çalışmaları sunum eşliğinde değerlendirdi. Kent ve kentlileşme adına önemli işler ortaya koyduklarını belirten Türkay: “Birçok kent konseyi bütçe sıkıntısı çekiyor. Ancak bizim böyle bir sıkıntımız hiç olmadı. Belediyemiz çalışmalarımızda bizlere önemli destek verdi.” dedi. Türkay, yeni yönetime başarı temennisinde bulunarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

 

3 PROJE BELEDİYE MECLİSİNE SUNULACAK

Kongrenin son gündem maddesinde ise konseyin önerdiği 3 projenin belediye meclisine sunulması için oylama yapıldı. Konseyden ilk gelen öneri, sanat kurslarına katılan “Pendikli kadınların ürettiklerini satabilecekleri imkân ya da mekân oluşturulması”, ikinci öneri ise bebek arabaları ve engelli araçların geçişlerini olumsuz etkilediği düşünülen “mazgalların kaldırımlara paralel yapılması” fikri oldu. Üçüncüsü ise “yaşlılar için spor ve sağlık merkezinin ilçeye kazandırılması” yönündeydi. Her üç öneri de konsey tarafından oy birliğine varılarak belediye meclisine teklif edilmesine karar verildi.

 

SÜLEYMAN YILMAZ KİMDİR?

1952 Antalya doğumlu olan Süleyman Yılmaz, Pendik Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürüyor. Aynı zamanda Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Yılmaz, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Kent konseyinin yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

  •          Süleyman Yılmaz                      Pendik Kent Konseyi Başkanı
  •          Aytekin Yılmaz                         lçe Milli Eğitim Müdürü
  •          Ömer Faruk Karadeniz              Pendik Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü
  •          Ethem Aksoy                            Pendik Sanayi Sitesi Koruma Geliştirme Derneği
  •          Muhammet Gülenç                  Atatürkçü Düşünce Derneği Pendik Şube Başkanı
  •          Meliha İnan                              Çamçeşme Mahalle Muhtarı
  •          Faruk Savaş                             Güzelyalı Mahalle Muhtarı
  •          Vefa Akyıldız                            Trabzon Düzköy Dernek Başkanı
  •          Serdar Özalkak                        PEFHEM