İlçemizdeki çocukların teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneksel nitelikte olan geliştirici ve güncel oyunları oynamalarını sağlayabilir, zamanlarını oyunla geçirecekleri bir sokak tasarımı ile trafikten arındırılmış güvenli bir oyun alanı oluşturabiliriz. Çocuklara sunulacak en güzel şeylerden biri de güven içinde oynayabilecekleri oyun alanları oluşturmaktır.

             “Çocuk Oyun Sokağı Projesi” konseptiyle oluşturulacak güvenli sokakta çocukların, sek sek, yakan top, ip atlama, çelik çomak, yer satrancı, beş taş, vb. geleneksel oyunları oynanabilecekleri bir alan oluşturabiliriz.

Bu sokağı oluştururken çocuklarımızın oyunlarla hayal dünyalarının, bir anlamda bilinçaltlarının desteklenmesini ve Türk kültürüne uygun oyunlarla büyümesini sağlayabilir, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendiren bir nesil olarak yetişmelerine katkıda bulunabiliriz.

Bu kapsamda çocuklarımızın mutlu, sağlıklı, güvenli ve öğrenmeye ilgi duyacakları şekilde oynamalarını sağlamak amacıyla “Çocuk Oyun Sokağı Projesi” nin pilot sokaklar tespit edilerek uygulanmasını ve ilçemiz mahallelerinde yaygınlaştırılmasını talep etmekteyiz.